Віртуальний центр цифрових інновацій Київського академічного університету (NOSC-UA DIH) надає цифрові інноваційні послуги для науковців, бізнес-сектору та органів державної влади з використанням хмарних технологій та інших передових цифрових технологій: штучний інтелект, цифрові двійники та простори даних, блокчейн та кібербезпека.
NOSC-UA DIH це цифровий інноваційний хаб (Digital Innovation Hub, DIH) з надання цифрових послуг на базі хмарного кластера Українського національного грід (NOSC-UA HUB – Virtual Center for Digital Science), що підтримує Національну ініціативу Європейської хмари відкритої науки (EOSC). Цей хаб формується як е-інфраструктура даних на основі існуючих е-інфраструктур, грід, хмарних технологій та інтероперабельності на інституційному, національному, європейському та глобальному рівнях.
Відповідно до загальної моделі функціонування цифрових інноваційних хабів, NOSC-UA DIH розвиває інноваційну екосистему та надає її учасникам базові послуги щодо впровадження цифрових технологій: інтеграції, адаптації та налагодженню різних технологій, тестування, моделювання, експерименти, що дозволяють проводити пілотування продуктів, демонстраційні заходи, оцінку цифрової зрілості, сприяння підвищенню обізнаності.
Метою NOSC-UA DIH є сприяння:
● співпраці між дослідницькими інфраструктурами та інноваційними компаніями (зокрема МСП) на основі цифрових технологій
● розробка нових продуктів та послуг на основі «зелених» та цифрових технологій з залученням інноваційного потенціалу наукових установ НАН України
● інтеграції українських МСП та дослідників у Європейський дослідницький простір та єдиний цифровий ринок ЄС.
NOSC-UA DIH започаткований у 2021 році як некомерційний проєкт, який координується Київським академічним університетом (КАУ) в рамках Цільової програми наукових досліджень Національної академії наук України (НАНУ) “Математичне моделювання в міждисциплінарних дослідженнях процесів і систем на основі інтелектуальних суперкомп’ютерних, грід- та хмарних технологій” на 2021-2025 роки.
У січні 2024 року NOSC-UA DIH підписав угоду спільно з іншим київським цифровим інноваційним хабом “Центр 4.0 Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського” (Centre 4.0 KPI DIH) та 12 регіональними партнерами про створення ЦІХ “Київ Хайтек”, який координує Український кластерний альянс. У липні в рамках конкурсу програми “Цифрова Європа”, ЦІХ “Київ Хайтек” отримав від Європейської Комісії міжнародний статус європейського ЦІХ (англ. EDIH).